Liberecký seniorát ČCE

Jeronýmova jednota

Posláním Jeronýmovy jednoty (JJ) je finančně podporovat obnovu a výstavbu církevních budov. Její činnost se řídí statutem Jeronýmovy jednoty. Práci Jeronýmovy jednoty na úrovni farních sborů zajišťuje staršovstvo sboru. V rámci seniorátu působí tříčlenné představenstvo, které organizuje sbírku darů, svolává seniorátní shromáždění JJ a vyjadřuje se ke stavebním záměrům farních sborů.
Fondy Jeronýmovy jednoty Českobratrské církve evangelické jsou doplňovány pomocí:
  • pravidelné archové sbírky
  • sbírky konané na Velikonoční neděli (tzv. Hlavní dar lásky)
  • sbírky zvané Jubilejní toleranční dar

Seniorátní předsednictvo Jeronýmovy jednoty

• Jiří Kotas (předseda)
  • Vítězslav Kříž (člen)
  • Zdeněk Zezula (za seniorátní výbor)

Žádosti o půjčky a dary JJ

Žádosti sborů projedná seniorátní představentsvo JJ a připraví návrh rozdělení darů, který předloží k rozhodnutí seniorátnímu shromáždění JJ. To je tvořeno volenými zástupci sborů seniorátu, rozhoduje hlavně o naléhavosti předložených stavebních projektů a rozděluje jednu třetinu sbírky darů v seniorátu na pomoc sborům. Současně rozhoduje, které žádosti sborů budou předloženy ústřednímu shromáždění JJ, jež rozhoduje o rozdělení dvou třetin sbírky darů a o přidělení Hlavního daru lásky.
Žádost je třeba vypracovat dle instrukcí ústředí JJ.

Formuláře

Aktuální formuláře jsou ke stažení na webu celocírkevní Jeronýmovy jednoty.

Zprávy o činnosti

Aktualizováno: 22.11.2022